Socialiniame tinkle tiesioginės transliacijos metu savo šunį gąsdinęs ir jį kankinęs telšiškis T. P sulauks atsakomybės. „Facebook“ paskyroje jis filmavo, kaip kandžioja gyvūnui jautrias kūno dalis (šuns nosį, snukį, galvos sritį), „dresuoja“ atlikdamas grubius ir agresyvius veiksmus, siekdamas palaužti šuns valią priešintis. Už tokį elgesį šiam asmeniui teks atsakyti – administracinio nusižengimo tyrimą kartu su policijos pareigūnais atliekanti Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), įvertinusi surinktus faktus, priėmė nutarimą skirti 1200 eurų baudą ir konfiskuoti šunį.
„Kiekviena tokia istorija sukrečia net ir daug mačiusius. Nei vienas gyvūnas neturi tapti smurto, neadekvataus pykčio ar agresyvaus elgesio auka. Labai tikimės, kad tai bus pamoka tiems, kurie vis dar nejaučia jokios atsakomybės už savo veiksmus. Tokiems nepriežiūros, gyvūno kančios atvejams būtina nulinė visuomenės tolerancija, nes jie gali vykti bet kada kiekvieno kaiminystėje. Didelis ačiū visiems gyvūnų gerovei neabejingiems žmonėms, visuomenininkams, gyvūnų globos organizacijoms, kurie mums praneša apie netinkamą ir žiaurų elgesį su gyvūnais bei siūlo savo pagalbą, kad kenčiantį gyvūną laiku galėtume išgelbėti“, – komentuoja VMVT direktorius Mantas Staškevičius.
Didelio atgarsio sulaukusi istorija įvyko 2021 metų lapkričio pabaigoje. Socialiniuose tinkluose pasklidusiame vaizdo įraše buvo rodoma, kaip kankinamas šuo, buvo girdimas jo cypimas, urzgimas. Tai, kad gyvūnas jaučia stresą ir baimę, rodė ir jo elgesys su šeimininku, gyvūnas vengė kontakto su juo. Transliaciją stebintys keli šimtai žmonių kankintojo buvo raginami tokius šunis bausti, mušti, teigiant, kad tai yra „dresavimo“ būdas, kad gyvūnai nejaučia jokio skausmo.
VMVT pažymi, kad tokių vaizdo epizodų rodymas, kuriuose užfiksuoti žiauraus elgesio veiksmai su gyvūnu, gyvūno kankinimo transliavimas viešai kitiems žmonėms tai propaguojant ir skatinant žiūrovus gyvūnams sukelti skausmą, baimę, kančią ar kitų nemalonių pojūčių, yra draudžiamas Lietuvos Respublikos Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymu.
Šuo iš nesaugios ir pavojingos aplinkos buvo išgelbėtas, VMVT inspektoriams drauge su policijos pareigūnais apsilankius įvykio vietoje bei talkinant gyvūnų gerovės aktyvistams.
Šuo nusikalstamą veiklą vykdžiusiam ir žiauriai su juo besielgusiam asmeniui jau nebus sugrąžintas. VMVT inspektoriai laikytojui skyrė ir administracinę nuobaudą, taikant Administracinio nusižengimo kodekso 346 str. 16 d.
Nuo savo šeimininko nukentėjęs šuo šiuo metu yra prižiūrimas pas laikinuosius globėjus.
Visuomenės prašoma ir toliau informuoti apie įtariamus ar pastebėtus gyvūnų sveikatos ir jų gerovės pažeidimus, pranešant bet kuriam regioniniam VMVT padaliniui arba nemokamu bendruoju VMVT telefonu 8 800 40 403, taip pat užpildžius elektroninę pranešimo formą https://vmvt.lt/skundu-formos.
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnybos informacija